Ciepło i komfort zawsze, gdy tego potrzebujesz

steruj temperaturą steruj temperaturą

Co możesz zrobić dzięki automatyzacji:

Zdalnie ustawisz temperaturę  w każdym pokoju
Zdalnie ustawisz temperaturę  w każdym pokoju
Zdalnie ustawisz temperaturę  w każdym pokoju Zdalnie ustawisz temperaturę  w każdym pokoju

Zdalnie ustawisz temperaturę w każdym pokoju

Pomoże Ci w tym bezpłatna aplikacja
SALUS Smart Home

Zaplanujesz tryb pracy ogrzewania  w całym domu
Zaplanujesz tryb pracy ogrzewania  w całym domu
Zaplanujesz tryb pracy ogrzewania  w całym domu Zaplanujesz tryb pracy ogrzewania  w całym domu

Zaplanujesz tryb pracy ogrzewania w całym domu

Zależy Ci na komforcie? Dzięki naszym nowoczesnym regulatorom temperatury indywidualnie dla każdego pomieszczenia stworzysz odpowiadający Twoim potrzebom harmonogram. Ustawienia możesz w każdej chwili dostosować do okoliczności. Sterujesz ogrzewaniem tak, jak lubisz!

Utworzysz reguły sterowania temperaturą
Utworzysz reguły sterowania temperaturą
Utworzysz reguły sterowania temperaturą Utworzysz reguły sterowania temperaturą

Utworzysz reguły sterowania temperaturą

Każde pomieszczenie ogrzejesz zależnie od swoich upodobań. Wyższa temperatura będzie panowała, gdy jesteś w domu, niższa, gdy pracujesz lub podróżujesz. Przed wieczorną kąpielą w łazience temperatura się podniesie, a w sypialni obniży. Każdemu z tych scenariuszy mogą towarzyszyć akcje urządzeń domowych (np. oświetlenia). Wszystko zaplanujesz w aplikacji SALUS Smart Home, a wywołasz np. za pomocą aktywatora reguł OneTouch (CSB600, SB600).

Jakie scenariusze możesz zastosować?

Jak ustawić scenariusze?

Dzięki gotowym schematom w aplikacji możesz sprawnie dopasować dom do swojego stylu życia

Pobierz aplikację SALUS Smart Home
Sparuj urządzenia zgodnie z instrukcją, która znajduje się w pudełku
Wejdź w aplikację i wybierz regulator, którym chcesz sterować
Kliknij w ikonę urządzenia i przejdź do ustawień
Ustal harmonogram dostosowujący pracę urządzeń do Twojego rytmu dnia

Ogrzewanie grzejnikowe – czym jest?

Ogrzewanie grzejnikowe – zwane tradycyjnym – to instalacja CO składająca się z grzejników i rur doprowadzających do nich gorącą wodę. Ogrzewanie pomieszczenia odbywa się tutaj na zasadzie konwekcji (ruchu ogrzanego powietrza). Podgrzane przez kaloryfery powietrze unosi się pod sufit. Ten typ ogrzewania cechuje niska bezwładność cieplna (krótki czas nagrzewania i stygnięcia). Inaczej mówiąc, kaloryfery szybko się nagrzewają, ale i szybko tracą ciepło.

Aby ogrzewanie grzejnikowe pracowało energooszczędnie i ekologicznie, warto zainwestować w nowoczesne – zsynchronizowane z regulatorami temperatury – inteligentne głowice termostatyczne (np. TRV10RFM SALUS Controls). Dzięki zaawansowanemu algorytmowi sterującemu, urządzenia te gwarantują precyzyjne utrzymanie w pomieszczeniach temperatury zadanej, nie dopuszczając do przegrzania, co się przekłada na realne oszczędności.

Ogrzewanie grzejnikowe w systemie SALUS Smart Home

Z SALUS Smart Home regulujesz temperaturę nawet przebywając daleko poza domem. Ustawiasz scenariusze tak, aby ogrzewanie w pomieszczeniach automatycznie się dostosowywało do Twojego dobowego rytmu. Możesz zaplanować harmonogram na poszczególne dni tygodnia, aby temperatura obniżała się, gdy nikogo nie ma w domu. Zyskasz możliwość zarządzania temperaturą dla każdego z pokoi, wybierając stałe ustawienia oraz w każdej chwili dowolnie je modyfikując. System sterowania ogrzewaniem grzejnikowym SALUS Smart Home jest prosty i elastyczny.

Ogrzewania grzejnikowe – zalety

• łatwość instalacji, regulacji, naprawy oraz wymiany
• niższa niż w przypadku „podłogówki” cena instalacji
• szybkie nagrzanie wnętrza – szybka regulacja temperatury
• możliwość montażu zarówno w powstających, jak i wykończonych / użytkowanych już wnętrzach (w przeciwieństwie do wodnego ogrzewania podłogowego)
• ogrzewanie grzejnikowe można zastosować niemal w każdym pomieszczeniu
• grzejniki dobrane do wystroju wnętrza mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny.

W których pomieszczeniach najlepiej się sprawdzi ogrzewanie grzejnikowe, a w których podłogowe?

Ogrzewanie grzejnikowe – z uwagi na ryzyko przeciążenia stropu przez „podłogówkę” – najczęściej się stosuje w pokojach zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach budynku. Drugim ważnym aspektem jest szybkość regulacji termicznej – tam, gdzie chcemy łatwo i często zmieniać temperaturę, instalujemy grzejniki ścienne, które na nową nastawę zareagują nawet w przeciągu kilkunastu minut. Z kolei ogrzewanie podłogowe jest ogromnym luksusem w dużym salonie, łazience oraz pokoju dziecięcym. System SALUS Smart Home pozwala w inteligentny sposób połączyć różne rozwiązania tak, aby np. podłoga w łazience automatycznie się nagrzewała przed kąpielą, a temperatura sypialni przyjemnie się obniżała na czas nocnego wypoczynku.